Home / Özel Tarifler / Sığır Eti ve Brokoli ile Sarımsaklı Erişte

Sığır Eti ve Brokoli ile Sarımsaklı Erişte

Hiç sarımsaklı erişte denedin mi? Onlar süper zengin, tereyağlı, tuzlu tatlı, umami dolu bir rüya. Onlara genellikle garnitür olarak hizmet ediyorum, ama bu hafta devam edip onları tam bir yemeğe dönüştürmeye karar verdim. Çünkü akşam yemeğinde sadece bir yemeği pişirmek ana ve iki taraftan çok daha kolay. Ammiright? Bu yüzden, akşam yemeğini biraz daha kolaylaştırmak için, size Beef ve Brokoli ile Sarımsaklı Erişte veriyorum!

Sığır ve Brokoli ile Hızlı ve Kolay Sarımsaklı Erişte

Tencerenin yanındaki iki siyah tabak Sarımsaklı Erişte ve brokoli ve bir kase dilimlenmiş yeşil soğan.

Oyster Sos Nedir?

Bu tarif, bir bileşen – istiridye sosu etrafında döner. Büyük bir umami yumruğunu dolduran kalın, zengin, tuzlu bir sos. Ama endişelenme, bu sos balığın tadına bakmıyor hiç. Sadece tuzlu, zengin ve güzel. İstiridye sosu, diğer Güneydoğu Asya malzemelerinin yanında, çoğu büyük marketin uluslararası koridorunda bulunabilir. Genellikle pahalı olmayan bir peri, ancak Asya pazarına gittiğinizde daha da iyi bir anlaşma yapabilirsiniz. Kullandığım istiridye sosu türünü görmek için tarifin altındaki adım adım fotoğraflara ilerleyin.

Bunun yerine Hoisin Sos kullanabilir miyim?

Orijinal Garlic Noodles tarifim üzerine istiridye sosu yerine hoisin sosu kullandıklarını ve sonuçların tadını çıkardıklarını belirten birkaç kişiye yorum yaptım, ancak bu takas işlemini kendim denemedim. İki sos renk ve tutarlılık bakımından benzer olsa da, lezzet bakımından biraz farklılık gösterir. Hoisin sosu çok daha tatlı ve neredeyse zengin değil, bu yüzden sonuçlarınız kesinlikle farklı olacak.

Sarımsaklı Erişte Sığır ve Brokoli ile Dondurulabilir Miyim?

Bu yemeğin donması için tavsiye etmem, çünkü sos muhtemelen erişte içine çekip kuruyacak.

Bu Tarif Baharatlı mı?

Hayır. Sarımsaklı Erişte kendileri hiç baharatlı değiller (onları genellikle Ejderha Erişte’ye baharatlı olmayan bir alternatif olarak öneriyorum), ancak onları kırmızı biber gevreği ile doldurursanız, yaptığım gibi biraz ısınırsınız. Tamamen baharatlı olmayan bir yemek tercih ederseniz, sonunda ezilmiş kırmızı biber gevreğini atlayın.

Sarımsak ve Brokoli ile siyah bir tabakta sarımsaklı erişte twirling çatal yakın çekim

Sığır Eti ve Brokoli ile Sarımsaklı Erişte

Beef and Broccoli ile Sarımsaklı Erişte, zengin, tereyağlı, tuzlu ve tatlı bir sos ile hızlı ve kolay hepsi bir arada bir kase yemek tarifi.

porsiyon: 4

 • 4 yemek kaşığı istiridye sosu ($ 0.40)
 • 3 yemek kaşığı Tereyağı, bölünmüş (0,30 $)
 • 1 yemek kaşığı soya sosu ($ 0.12)
 • 3 yemek kaşığı esmer şeker ($ 0.12)
 • 1 yemek kaşığı Kızarmış susam yağı * (0,30 $)
 • 1/2 1 pound = 0.45 kg. dana kıyma ($ 2.65)
 • 4 karanfiller Sarımsak ($ 0.32)
 • 1/2 1 pound = 0.45 kg. dondurulmuş brokoli çiçeği ($ 1.30)
 • 8 oz. Spagetti ($ 0,55)
 • 4 yeşil soğanlar ($ 0.40)
 • 2 tutam ezilmiş kırmızı biber gevreği ($ 0.05)
 • Bir kasede 2 yemek kaşığı tereyağını eritin (yaklaşık 20 saniye mikrodalga fırınlayın) sonra istiridye sosu, soya sosu, kahverengi şeker ve susam yağı ekleyin. Birleştirmek için karıştırın, sonra sosu bir kenara koyun.
 • Büyük bir tencereye su kaynatın. Kaynamaya başladığında, spagetti ilave edin ve spagetti yumuşayana kadar kaynamaya devam edin (yaklaşık 7 dakika). Spagetti’yi bir kevgir içinde süzün.
 • Spagetti yemek yaparken, sığır ve brokoliye başlayın. Kalan çorba kaşığı tereyağını geniş bir tavaya ekleyin ve orta ateşte eritin. Kıyma sığır eti ekleyin ve sığır eti pişene kadar orta ateşte pişmeye devam edin (5-7 dakika). Daha yüksek yağ içerikli bir sığır eti kullanıyorsanız, bir sonraki adıma geçmeden önce yağı boşaltın (% 10 yağ kullandım ve boşaltmak için yeterli değildim).
 • Sığır eti pişirilirken, sarımsak doğrayın. Sarımsakları kızartılmış sığır eti ile tavaya ekleyin ve orta ateşte 1-2 dakika daha veya sarımsak hafifçe yumuşayana kadar pişmeye devam edin.
 • Sığır ve sarımsak ile tavada donmuş brokoli çiçeği tavaya ekleyin. Brokoli artık donana kadar orta ateşte sote etmeye devam edin. Brokoli sonraki adımlarda pişirmeye devam edecektir, bu nedenle bu noktada tamamen ısıtılması gerekmez.
 • Son olarak, pişmiş ve süzülmüş makarna ve hazırlanan sosu dana eti ve brokoli ile tavaya ekleyin. Her şey bir araya gelip sosla kaplanıp ısıtılana kadar pişirmeye ve karıştırmaya devam edin.
 • Yeşil soğanları dilimleyin ve servis yapmadan hemen önce üstüne serpin, isterseniz bir tutam kırmızı biber gevreği ekleyin.

* Kızarmış susam yağı her zaman etikette “kızartılmış” kelimesine sahip değildir. Hafif saman rengini değil, koyu kahverengi renkli susam yağını arayın. Kızartılmış susam yağı, normal susam yağına kıyasla çok daha güçlü, cevizli bir tada sahiptir. Kullandığım türü görmek için fotoğraflarla adım adım ilerleyin.

Tavada Sığır Eti ve Brokoli ile Sarımsak Noodle yakın çekim

Sığır ve Brokoli ile Sarımsak Erişte Nasıl Yapılır – Adım Fotoğraflar

Sos hazırlayarak başlayın. Bir kasede 2 yemek kaşığı tereyağı eritin, ardından ¼ fincan istiridye sosu, 1 yemek kaşığı soya sosu, 3 yemek kaşığı kahverengi şeker ve 1 yemek kaşığı susam yağı ekleyin. Birleştirmek için karıştırın. Sosu bir kenara koyun.

İstiridye sosu şişesi

Bu kullandığım istiridye sosu şişesi. Çok ucuz ve Uluslararası marketteki en büyük marketlerde bulunabilir, ancak Asya’daki bir markete giderseniz büyük olasılıkla daha iyi bir anlaşma (ve daha iyi bir ürün) elde edersiniz.

Kızarmış susam yağı

Ve bu benim kullandığım kızarmış susam yağı (ALDI’dan). Kızartılmış susam yağı da sıklıkla Uluslararası yiyecek koridorunda bulunur. Bunu, çok daha hafif bir tada ve hafif bir saman rengine sahip olan tatsız susam yağı ile karıştırmayın. Bu süper güçlü fındık yağını kullanmaya başladığınızda, her şeye eklemek istersiniz!

Pişmiş Spagetti

Spagetti için kaynatmak için büyük bir tencere su getir. Kaynattıktan sonra spagetti ekleyin ve makarna yumuşayana kadar kaynatmaya devam edin (yaklaşık 7 dakika). Spagetti’yi bir kevgir içinde süzün.

Bir tavada usanmış sığır eti ve kıyılmış sarımsak

Spagetti yemek yaparken, yemeğin geri kalanını hazırlayabilirsiniz. Kalan tereyağı kaşığı büyük bir tavaya ekleyin ve orta ateşte ısıtın. Eridikten sonra ½ lb. sığır eti ekleyin ve sığır eti pişene kadar pişirmeye devam edin. Daha yüksek miktarda yağ içeren bir sığır eti kullanıyorsanız, fazla yağı boşaltın. Kıyma 4 diş sarımsak, sonra usanmış dana eti ekleyip 1-2 dakika daha sote edin.

Etli tavaya donmuş brokoli eklendi

Tavaya frozen lb. dondurulmuş brokoli çiçeği ekleyin ve brokoli artık donana kadar ortada pişirmeye devam edin. Brokoli sonraki adımlarda pişirmeye devam edecektir, bu nedenle buradan ısıtıldığı yere pişirmeye gerek yoktur. Artık donana kadar pişirin.

Sığır ve brokoli ile tavaya spagetti ve sos eklendi

Bu noktadan sonra spagetti bitmeli ve süzülmelidir. Hazırlanan sos ile birlikte süzülmüş spagettiği tavaya ekleyin. Her şey birleştirilip sosla kaplanıp ısıtılıncaya kadar pişirmeye ve her şeyi orta ateşte karıştırmaya devam edin.

Tavada Sığır ve Brokoli ile Tamamlanmış Sarımsaklı Erişte

Dört yeşil soğan dilimleyin ve servis yapmadan hemen önce üstüne serpin. Biraz baharatlık seviyorsanız, üstüne bir tutam ya da iki tane de kırmızı biber gevreği ekleyin.

Bir şişe istiridye sosu ve küçük bir dilimlenmiş yeşil soğan kasesinin yanında iki tabak Sığır ve Brokoli Sarımsaklı Erişte

About ClastroB

Check Also

Unsuz Fıstık Ezmeli Çerez

Hazırlık zamanı10 dakika Pişirme Süresi13 Dakika Toplam zaman23 Dakika Malzemeler: 1 yemek kaşığı (5 g) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir