Home / Kesinlikle Deneyin / Ricotta ile Mantarlı ve Ispanaklı Makarna

Ricotta ile Mantarlı ve Ispanaklı Makarna

Makarnanın tereyağ, tuz ve karabiber ile sadeliği hakkında gerçekten özel bir şey var. Tereyağı ve makarnanın yüzeyinde oturan küçük tuz ve karabiber kabarıklığı, en iyi ihtimalle basit bir iyiliktir. Bu combo’yu o kadar çok seviyorum ki, yıllar boyunca o tema üzerinde birkaç değişiklik yaptım. Bu hafta biraz sote mantar, sarımsak, ıspanak ve ekstra kremlik için birkaç dolma taze ricotta ekledim. Ricotta’lı bu Mantarlı ve Ispanaklı Makarna hala inanılmaz derecede basit ve lezzetli bir makarna yemeğidir, özel ama karmaşık olmayan bir şeyler istediğiniz geceler için mükemmeldir. Bir kadeh beyaz şarap ile eşleştirin ve gerçekten harika bir akşam yemeği yedin!

Ricotta ile Kolay Mantar ve Ispanak Makarna

Birkaç bütün mantar yanında, siyah çatallı bir tabakta Ricotta ile Mantarlı ve Ispanaklı Makarna

Eğer benim kadar basit makarna, tereyağı, tuz ve karabiber karışımını seviyorsanız, bu basit yemek üzerindeki diğer varyasyonlarıma göz atın: Sosisli ve Kale Soslu Baharatlı Orecchiette, Ricotta’lı Taze Domates Fesleğenli Makarna, Sarımsaklı Parmesan Kale Makarna veya Bowties ve Brokoli.

Ricotta ile Mantar ve Ispanaklı Makarna Dondurup Doldurabilir misiniz?

Dondurmak için bu makarna tabağını önermiyorum. “Sos” son derece hafiftir ve kuru olarak bırakılarak makarnanın içine emilir. Soğutulmuş artıkları yeniden ısıtırken bile, buzdolabındayken makarnaya emilenleri telafi etmek için az miktarda tereyağı eklemek isteyebilirsiniz.

Mantar için ne yapabilirim?

Bu yemek tamamen mantarlarla ilgili. Mantarları sevmiyorsanız veya alerjiniz yoksa, yukarıda belirtilen diğer benzer tariflerden birini denemenizi öneririm (ilk fotoğrafın hemen altında).

Ispanak yerine ne yapabilirim?

Ispanağı dışarıda bırakabilir ya da lahana gibi bir şey deneyebilirsiniz. Lahana kullanıyorsanız, lahanayı yumuşatmak için biraz daha sote etmeniz gerekir (bkz. Sarımsak Parmesan Lahana Makarna).

Ricotta’nın yerini ne alabilirim?

Ricotta hayranı değilseniz, dışarıda bırakabilir veya yerinde bulunan makarnaya cömert miktarda Parmesan ekleyebilirsiniz.

Yandan tavada Ricotta ile Mantar ve Ispanak Makarna kapatın.

Ricotta ile Mantarlı ve Ispanaklı Makarna

Ricotta’lı bu basit Mantar ve Ispanak Makarna, akşam yemeği HIZLI yapmak istediğinizde yoğun hafta içi akşamları için kolay ve zarif bir akşam yemeği seçeneğidir.

Anahtar kelime: Kolay Akşam Yemeği, Kolay Makarna Tarifi, Hızlı Yemek, Mantarlı Makarna

porsiyon: 4

 • 8 oz. papyon makarna ($ 0,53)
 • 16 oz. bebek bella mantarları ($ 3,38)
 • 2 yemek kaşığı zeytin yağı ($ 0.32)
 • 2 yemek kaşığı Tereyağı ($ 0.20)
 • 2 karanfiller Sarımsak ($ 0.16)
 • 2 bardaklar taze ıspanak ($ 1.07)
 • tatmak için biber ve tuz ($ 0.05)
 • 1/2 Fincan tam yağlı süt ricotta (1,00 $)
 • 1 çimdik ezilmiş kırmızı biber (isteğe bağlı) ($ 0.03)
 • Makarna için bir tencereye suyla kaynatın. Kaynattıktan sonra papyon makarnasını ekleyin ve yumuşayana kadar kaynatmaya devam edin (yaklaşık 7 dakika). Bir kevgir içinde süzmeden önce 1/2 su bardağı nişastalı makarna suyunu ayırın.
 • Makarna yemek yaparken, yemeğin geri kalanını hazırlayın. Mantarları yıkayıp dilimleyin, ardından zeytinyağı ile birlikte geniş bir tavaya ekleyin. Mantarlar tüm sularını salıverene, suyla buharlaşıp mantarlar kahverengileşmeye başlayana kadar (yaklaşık 7 dakika) orta ateşte sote edin.
 • Mantarlar pişerken, sarımsakları kıyın. Sarımsak ve tereyağını kızartılmış mantarlara ekleyin ve 1-2 dakika daha ya da sadece sarımsak biraz yumuşayana kadar ortada pişirmeye devam edin.
 • Bu zamana kadar makarna pişirme bitmiş olmalıdır. Tavaya ayrılmış makarna suyunun yaklaşık 1/4 su bardağını ekleyin ve tava altından kızartılmış bitleri eritmek için karıştırın. Nişastalı makarna suyu ve tereyağı, tuzun ve karabiberin makarna yüzeyine yapışmasına yardımcı olan hafif bir “sos” olarak işlev görecek bir bulamaç yapacaktır.
 • Taze ıspanağı tavaya ekleyin ve sadece solana (1 dakika) kadar karıştırın. Süzülmüş makarnayı tavaya ekleyin ve her şey eşit şekilde birleşene kadar karıştırın. Isıyı kapat ve mevsim özgürce tuz ve karabiber ile. Makarna kuru ise, ayrılmış makarna suyuna ilave bir sıçrama ekleyebilirsiniz.
 • Son olarak, ricotta’yı bir çorba kaşığı dollopsla makarna üzerine yerleştirin. İsterseniz, üstüne bir tutam kırmızı biber ekleyin ve sıcak olarak servis edin.
Yanlarında ıspanak yaprakları ve bütün mantarlı Ricotta ile Mantarlı ve Ispanaklı Makarna dolu bir tava

Mantarlı ve Ispanaklı Makarna Nasıl Yapılır – Adım Adım Fotoğraflar

Yanında bir ölçme fincan nişastası makarna suyu ile pişmiş papyon makarna

8 oz pişirerek başlayın. papyonlu makarna. Makarna yemek yaparken yemeğin geri kalanını hazırlayabilirsiniz. Bir tencereye su kaynatın, makarnayı ilave edin, ardından makarna yumuşayıncaya kadar kaynatmaya devam edin (yaklaşık 7 dakika). Boşalmadan önce, yaklaşık star nişastalı makarna suyunun rezervini alın.

Büyük bir tavada dilimlenmiş mantar ve zeytinyağı

Su başladıktan sonra, 16 oz yıkayıp dilimleyin. bebek bella mantarları. 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile büyük bir tavaya ekleyin ve orta ateşte sote edin.

Tavada mantarlardan salınan su

Mantarları pişirirken, su salmaya başlayacaklar. Tüm bu su buharlaşıp mantarlar kahverengileşinceye kadar pişirmeye devam edin.

Tavaya mantarlı tereyağı ve sarımsak

Mantarlar biraz kızardığında, 2 çorba kaşığı tereyağı ve iki diş kıyılmış sarımsak ekleyin. Sadece 1-2 dakika daha sote edin veya sarımsak biraz yumuşayana kadar.

Tavaya ıspanak ve nişastalı su ekleyin

Tavaya yaklaşık ¼ nişastalı makarna suyu ilave edin ve kızartılmış bitleri eritmek için karıştırın. Tereyağı ve su, hafif bir sos görevi gören bir bulamaç yapacaktır. Tavaya 2 bardak taze ıspanak ekleyin ve ıspanak eriyene kadar karıştırın (yaklaşık 1 dakika).

Pişmiş makarnayı tavaya karıştırın

Son olarak, pişmiş ve süzülmüş makarnayı her şey iyi bir şekilde birleşinceye kadar tavaya karıştırın. Isıyı kapatın ve daha sonra tuz ve karabiber ile liberal olarak baharatlayın. Makarna burada çok kuru ise, ayrılmış nişastası makarna suyunun bir sıçrama daha ekleyebilirsiniz.

Ispanak yaprakları ve bütün mantarların yanında bulunan tavada Ricotta ile bitirilmiş Mantar ve Ispanak Makarna

Son olarak, makarnanın üzerine bir çorba kaşığı dollop ½ bardak süt ricotta ekleyin ve istenirse üstüne bir tutam kırmızı biber serpin. Sıcak servis yapın!

Siyah bir çatal ile bir tabakta Ricotta ile Mantar ve Ispanak Makarna yan görünümünü kapatın.

About ClastroB

Check Also

Oyun Gecesi Atıştırmalığı Çıtır Patates

Bir atılımın eşiğinde olduğunuzu hissettiniz, ancak bunu nasıl yapacağınızdan emin değil misiniz? Bu son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir