Home / Kesinlikle Deneyin / Fıstık Ezmesi Kurabiye Dondurma

Fıstık Ezmesi Kurabiye Dondurma


Yıllar önce, bir süredir takip ettiğim bir blogcu tarafından bir blog yazısı okuyordum. Yakın zamanda depresyon ile mücadelesi hakkında yazdı ve dürüst sözleri beni çok etkiledi. Hikayesini anlatmasının ne kadar cesur olduğunu düşündüğümü hatırlıyorum. Bunu yaşadığından nefret ederken, aynı zamanda sözlerinde rahat hissettiğini de hatırlıyorum, çünkü hayran olduğumuz ve kaideye koyduğumuz kişilerin bile insan olduğunu hatırlatıyordum. Ben de aynen…Vay, onu paylaşması için çok şey almış olmalı. O zamanlar, bloglama yolculuğumun başlarında başlamıştım ve kendime yaptığım gibi mücadelelerimi her zaman paylaşmaya çalışacağımı söyledim.

Geçen hafta, Guelph Üniversitesi’nde Mükemmellik Ödülleri Gala’sında bir konuşma yaptım (Instagram’daki kaydedilmiş hikayemde bazı fotoğraflar görebilirsiniz!). Konuşmamda, zihinsel sağlığımla nasıl bir endişe duyduğumu, çok genç olduğumdan ve hayatımın belli noktalarında zayıflatıcı hissettiklerinin paylaşıldığını paylaştım. Çeşitli kişisel zorlukların bana karşı karşıya kalmamı sağlayan bir kariyere nasıl denk geldiği hakkında konuştum. Etkinlikten önceki gün neredeyse konuşmamı kazımaya ve konuşması kolay olan bir şeyler yazmaya karar verdim, ama boşver dedim ve paylaşmaya karar verdim. Öyleydi benim Öykü! Hikayemi çevreleyen bir utanç hissetmeme izin vermek yalnızca ona güç veriyor.

Konuşmamdan sonra, sıcak bir gülümsemeyle bir adam bana geldi, sandalyemin yanına çömeldi ve konuşmam için teşekkür etti. Akıl sağlığıyla mücadele ederken hayatında geçirdiği bir zamandan bahsetti ve konuşmamızın sonunda ikimizde gözlerimizde göz yaşları vardı. Genç akrabasının mücadelelerini anlatmak için başka bir adam geldi. Bu gece, kırılganlığın gücünün bir başka hatırlatıcısıydı ve benim için böyle bir etki bıraktı!

Benim için çok garip bir yıl oldu (zaten yarı yolda olduğumuza inanamıyorum!). Yılın ilk birkaç ayında duygusal bir zaman geçirdim ve kendimi hafif bir depresyonda buldum. Çok şey için neşe ve tutku kaybettim. Bazı noktalarda, arkadaşlarımdan ve ailemden gelen mesajlara geri dönebilmek için kendimi bile getiremedim. Bu beni şimdi yazmam için duygusallaştırıyor, çünkü o zamanın zor duyguları çok kolay bir şekilde geri dönüyor. 2-3 ay sessizlik içinde acı çektikten sonra nihayet arkadaşlarıma ve aileme bu konuda açtım ve yardım aldım. İlkbahardan beri çok daha iyi bir yerdeyim. Bu konuda dürüst olmak ve o sırada neler olup bittiğini size bildirmek istedim, ama bu işteyken onunla konuşacak kadar güçlü hissetmedim.

Benim yokluğum için başka bir sebep daha var ve bu size anlatması daha kolay olan bir şey! Eserlerde üçüncü bir yemek kitabım var ve yaklaşık bir buçuk senedir üzerinde çalışıyorum! Tamam, tamam, bu haberi blogdaki “kayma” nın birkaç kez ve aynı zamanda Instagram DM’lerimde yorumlamasına izin verdim, zaten biliyor olabilirsiniz. 😉 Bunu burada duyurmaktan uzak durdum, çünkü belli periyotlarda, canlanıp yaşanmayacağından bile emin değildim. Yılın başında depresyona düştüğümde, hemen hemen her şeye tutkumu kaybettim. Yaratıcılık ve motivasyon zorlanabilecek şeyler değildir, bu yüzden akışa yeni başladım ve kendimi tekrar hissedeceğime güvenmeye çalıştım.

Bazı şeyler üzerinde çalıştıktan ve kendini daha iyi hissetmeye başladıktan sonra, sanki kafamda bir ampul patlamış gibiydi. Hayata geldim Birdenbire tekrar yaratma umuduyla heyecanlandım. Yeterince hızlı çalışamadım. Kış sonundan beri Ocak ayından önce kaldığım yerden ayrıldım ve çok sevdiğim işe daldım. Kısa bir süre sonra, Eric, Nicole ve ben tarif test grubumuzla çalışmaya başladım (yaklaşık 40 inanılmaz testçi!) Ve işler hayal edebileceğimden daha iyi gidiyor. Yemek tarifleri çok lezzetli… Testçilerim bana bugüne kadarki en iyi yemek tarifleri koleksiyonum olduğunu söylüyor. Gurur duyuyorum ve neredeyse bitirdim, yazımın yayınlanmasından sadece 1 ay önce. Makalem içeri girdiğinde, bu 3. kitap için çekeceğim yemek fotoğrafçılığına dalmaya başlayacağım. 2 ayda 100 fotoğraf çekme ihtimalim biraz gergindim, ama bir seferde bir gün oraya geleceğim! Reçete oluşturma ve yazmadan fotoğrafçılık gibi sanatsal bir şeye geçmek eğlenceli olacaktır.

Yemek kitabı, hepinizin yıllar geçtikçe talep ettiği bir şeye odaklanacak ve bu da daha fazla akşam yemeği ve öğle yemeği tarifleri! Elbette daha çok tatlı tarifleriyle birlikte, lezzetli tariflere odaklanacak (nasıl bir tatlı bölümünü dahil edemem?). Hafta içi akşam yemekleri, hafta sonu yemekleri, taşınabilir iş / okul öğle yemekleri ve özel tatiller ve günler için yapmak isteyeceğiniz yiyecekleri sunacak. Gah. Çok fazla taş var. 2020 sonbaharında olduğu tahmin ediliyor, çok fazla beklemek çok uzun sürmedi (en azından yayıncılık dünyasında, bu yakında SO gibi geliyor) !! Kitapta görmek isteyeceğiniz bir şey varsa, lütfen aşağıya bir yorum bırakın ve bana bildirin!

Dinlediğiniz ve yaşamın iniş çıkışları için desteğiniz için teşekkür ederiz. Bu yıl blog cephesinde büyük bir başarısızlık hissettiğim için burada olduğunuz için minnettarım. Suçu sallama ve ileri ve yukarı hareket etme zamanı. Ve bunu okuyup mücadele ediyorsan, sana dünyadaki tüm aşkı gönderiyorum ve bir destek sistemi bulacağını umuyorum!

Bu benim blogdaki ilk vegan dondurma tarifim (buna inanabiliyor musun ?!) ve ah sevgilim, yemeyi durduramayacağımız bir tanesi. Ben biraz oldu vegan dondurma bender dan beri Cuisinart dondurma makinesini aldım baharda. Kullanmak düşündüğümden çok daha kolay! Neredeyse çok kolay.

Kanadalı Arkadaşlarıma mutlu Kanada Günü uzun bir hafta sonu! Ve 4 Temmuz’un erken saatlerinde mutlu bir Amerikalılar için Herkese güvenli, mutlu ve lezzetli bir hafta sonu dilerim.

Malzemeler:

 • 1 toplu Flourless Fıstık Ezmesi Kurabiye, bölünmüş
 • 2 (14 ons / 398 mL) kutu tam yağlı hindistan cevizi sütü *
 • 1/2 bardak (105 g) doğal şeker kamışı
 • 3 yemek kaşığı (45 mL) pürüzsüz doğal fıstık ezmesi
 • 2 çay kaşığı (10 mL) saf vanilya özü
 • 1/4 + 1/8 çay kaşığı ince deniz tuzu

Talimatlar:

 1. Dondurma kabını bir gece dondurucuda veya en az 12 saat boyunca soğutun. Dondurmanın düzgün bir şekilde kalınlaşmasını sağlamak için bu adım çok önemlidir.
 2. Unlu Fıstık Ezmeli Kurabiye hazırlayın. Pişirdikten sonra, kurabiyeleri 10 ila 15 dakika soğutun, ardından her birini bir tabağa aktarın. Dondurucuya en az 25 dakika boyunca düz bir yüzeye yerleştirin. Çerezleri dondurucuya aktardığınız anda dondurmaya başlayın.
 3. Dondurma malzemelerini (bütün hindistan cevizi sütü, şeker, yer fıstığı yağı, vanilya ve tuzun bütün kutularını) bir karıştırıcıya ekleyin ve pürüzsüz olana kadar yaklaşık 8 ila 10 saniye karıştırın (10 saniyeden daha uzun süre karıştırmayacağınızdan emin olun). dondurmanızın son dokusunu etkiler).
 4. Dondurulmuş dondurma kabını dondurma makinesine yerleştirin, çalkalama kolunu yerleştirin, kapağı kapatın ve makineyi açın (dondurma makinenizin talimatları farklıysa, lütfen makinenizle birlikte verilen talimatları izleyin). Karışımı, yavaşça karıştırırken kaseye dökün. Karışım çok ince, yumuşak bir doku halinde kalınlaşana kadar yaklaşık 22 dakika çalkalayın.
 5. Kurabiyeler 25 dakika boyunca dondurucuda bekletildikten sonra, kurabiyelerin 6’sını küçük, bademli parçalara bölün. Kalan 7 kurabiyeyi daha sonra oda sıcaklığında saklayın.
 6. 22 dakikalık çalkalama işleminden sonra, makine hala çalkalanırken, bir seferde az miktarda doğranmış çerezleri yavaşça karışıma ekleyin. Kıyılmış kurabiyeleri dondurmaya yavaşça itmek için yardımcı olmak için çatal kullanmayı seviyorum. Dondurma biraz daha kalınlaşana kadar 5 ila 8 dakika çalkalayın. Hazır olduğunda, yumuşak, yumuşak bir dokuya sahip olacaktır. Kasenin içinde sertleştirilmiş bir dondurma olacak … Bunu şefin ekstra yardımı olarak düşünmeyi seviyorum (göz kırp, göz kırp)! Derhal veya daha sert bir doku için servis yapın, dondurmayı bir somun tavasına veya hava geçirmez bir kaba aktarın ve pürüzsüz bir şekilde yayın. Bu aşamada, baştan sona fazladan bir kurabiye kırmayı seviyorum (ve yavaşça dondurmanın içine itin), ancak çok cazip görünmesine neden oluyor, ancak bu isteğe bağlı. Daha geleneksel bir dondurma sıkılığı için 2 saat boyunca örtün ve dondurun.
 7. Servis yapmak için kaselere veya dondurma külahlarına alın. Ya da kendinizi vahşi hissediyorsanız, artık kurabiyeyle dondurmalı sandviç yapın … oh evet !!
 8. Saklama ipucu: Artıklar dondurucudaki hava geçirmez bir kapta 3 ila 4 hafta saklanabilir. Dondurucu yanmasını önlemek için dondurmayı bir parça sarmayla kapattığınızdan emin olun. Yumuşatmak için, kabın kepçe kullanmadan önce tezgahta 20 ila 30 dakika dinlenmesini sağlayın.

Beslenme bilgisi

Hizmet boyutu 1/2 fincan | Kalori 365 kalori | Toplam yağ 26 gram
Doymuş yağ 19 gram | Sodyum 100 miligram | Toplam karbonhidrat 29 gram
Lif 2 gram | Şeker 24 gram | Protein 6 gram

Beslenme bilgisi 6 Flourless Fıstık Ezmesi Kurabiye içerir.
* Beslenme verileri yaklaşıktır ve yalnızca bilgilendirme amaçlıdır.

Bir kişiye işkence etmek ister misin? Onlara sıcak bir günde bir dondurma külahı verin ve iyi bir resim çekene kadar yiyemediklerini söyleyin. bahaha.

About ClastroB

Check Also

Oyun Gecesi Atıştırmalığı Çıtır Patates

Bir atılımın eşiğinde olduğunuzu hissettiniz, ancak bunu nasıl yapacağınızdan emin değil misiniz? Bu son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir