Home / Kesinlikle Deneyin / Kuru Soğanlı Hindi

Kuru Soğanlı Hindi

13 yıl boyunca, bu sitenin birkaç tane hindi tarifi yoktu, belki de inandırıcı olmayan sebepler var. Genelde ev sahipliği yapmam; genellikle bir aile üyesidir, tesadüfen, 2 yatak odalı bir daire alanından daha fazlasıyla eminim. İkincisi, demek istediğim, bu internet, değil mi? Ve bu sabahtan itibaren “hindi hindi” için 200.000 arama sonucu var. Muhtemelen sizin için orada bir veya iki tane taş var ve siz bu durumu ele geçirdiniz mi? Son olarak, gerçek şu ki: hindi asla benim favori kuşum olmamıştı. Demek istediğim, iyi yapıldığında yıllık iki dilimden (koyu renkli, lütfen) zevk alıyorum, ancak nadiren sezon dışı bir tarife ince ayar yapmak için motivasyon ile çağrıldım.

Ama sonra birkaç şey değişti. Birkaç yıl önce Friendsgivings’e ev sahipliği yapmaya başladım (buraya ve buraya bakın) ve şimdi birkaç hindi sonra, kaçınılmaz olarak – hindi hakkında çok fazla fikrim var. Örneğin, bir hindi yaparken, çoğu Thanskgivings’in ihtiyaç duyabileceği 18 ila 25 kişi için ihtiyacınız olan, kuşun kurumasını önleyecek şekilde tedavi etmenin bir yolunu bulmak isteyeceksiniz güvenli bir şekilde pişirmek için harcayacağınız tüm saatler. Islak brined (lezzetli sonuçlar, ancak hala bir kabus olan bir kabus) ve kuru brined ve ikincisi en açık kazanan oldu.

çok soğan

İkinci fikrim, hindi altına çok fazla çeyreklik soğan dışında bir şey koyuyorsanız, şimdiye kadar yediğimiz en iyi şeylerden birini kaçırdığınızdır. Her zamanki karışıklığı (patatesler, havuçlar veya diğer sebzeler) reddettikten sonra denedim çünkü masadaki diğer yan yemeklerde daha cömertçe temsil edildiler. Asla arkama bakmadım. Fırında toplanan tereyağlı birkaç saatten fazla bir süre, tuzlu damlama, onlar başka bir dünyaya dönüşürler: her ikisi de cılız tatlılık noktasına kadar karamelleşmiş, fakat kömürleşmiş ve tuzludur. Dolaşacak kadar var. Ancak paylaşamayacak kadar iyi tadacakları için, Thanskgiving temalarını hatırlatmak için zaman harcayabilirim: cömertlik, şükran, misafirperverlik ve muhtemelen mutfakta bıçaksız bir yerde soğan yememeyi? Tamam, fiiine.

tereyağı-akçaağaç-şili salçası

Aslında benim üçüncü görüşüm şudur: Her Şeye Şükran Günü: Şükran günü tarifleri perçinlemeli basit olmalı, kısa içerik listesi türü, yüksek mükellef olmayan ödüllendirici şeyler, çünkü tüm yemeklerim ne zaman meşgul oluyor? 21 kişiyi yaşıyorum. Sadece 6 bileşen ve 2 adım ile çarpıcı, mükemmel pişmiş, nefis baharatlı, canlı tenli bir hindi yapabilirsem, sadece 15 ile bir tane yapmayacağım. Bugün olmaz, St. Martha.

Bu hindi kurallara uyuyor. İlk yıl risk aldım ve gerçekten basit tuttum, sadece tuz ve karabiberle baharat yaptım ve salamladıktan sonra baharatladım, sulu ve lezzetli. Bununla birlikte, şu anda biraz hafifçe korumaya alıyorum, çünkü yanlışlıkla asla yapamayacağımı düşündüğüm şeyi yaptım: ay gerektirmediğinde hindi tarifini test ettim.

kuru kavrulmuş hindi

Bu yılın başlarında, yavaş kavrulmuş bütün bir tavuk yaptım ve iyi tuzlanmış cildi tereyağı, akçaağaç şurubu ve gochujang biber salçası karışımıyla fırçalayarak bitirdim ve şaşırtıcı derecede iyiydi ama bu tavrının bu tavuğu dilediğini hissettim bir hindiydi Beni dinle: hindiler yavaş kavrulmuş kuşlardır; hindi tuzlu baharatlı tatlı bir yüzey ile harika. Ve hayatımdaki diğer pek çok ümitten farklı olarak (hayır, bugün geniş bacaklı anne kotları hakkında konuşmayacağız), bu gerçekte yerinde idi ve perdahlı, lezzetli ödülleri toplayabiliyoruz.

kuru kavrulmuş hindi
Önceden

Altı ay önce: Ahududulu Crumble Tart Barları
Bir yıl önce: Mısır ekmeği bisküvi damla
İki yıl önce: Kızarmış ekmek kırıntıları ve ceviz ile hindi salatası
Üç yıl önce: Cheesecake-Mermer Kabak Döşeme Pastası
Dört yıl önce: Elma Şarabı Sangria ve Tarih, Beyaz peynir ve Lahana Salatası
Beş yıl önce: Lahana Turşusu Salatası ve Pretzel Parker House Rolls
Altı yıl önce: Kızılcık-Portakallı Kahvaltı Çöreği ve Çıtır Soğanlı Yeşil Fasulye Güveç
Yedi yıl önce: Ispanak Soslu Ispanak Salatası
Sekiz sene önce: zencefil parçlarından
Dokuz yıl önce: Baş aşağı kızılcık pastası ve
Cevizli Keçi Peynirli Tatlı Patates
On yıl önce: İsviçre peyniri ve tatlı patates graten ve tatlı patates ve ayran pasta
On bir yıl önce: Közlenmiş Kırmızı Biberli Pepita Gevrek ve Nohut Salatası
On iki yıl önce: Kavrulmuş Soğan ve Sade Elmalı Tart
On üç yıl önce: Çikolatalı Çikolatalı Kek

Kuru Soğanlı Hindi Soğanlı

Önce notları oku, güzel lütfen.

 • 12-16 kiloluk taze hindi
 • Koşer tuzu
 • 4 yemek kaşığı akçaağaç şurubu
 • 1/2 su bardağı tuzsuz tereyağı, erimiş
 • Şili salça 1 çorba kaşığı – gochujang, harissa veya chipotle – artı tadı
 • 8 ila 10 orta boy soğan, yarı kırmızı, yarı sarı, soyulmuş ve çeyrek kesilmiş
 • 1 ila 2 yemek kaşığı ayçiçeği, aspir veya başka bir yüksek sıcaklık dostu yağ

Servisten 1 ila 2 gün önce: Sakızların (genellikle bir çantada) hindi boşluğundan çıkarıldığından emin olun. Bazıları oyuklar dahil olmak üzere her 4 kilo kuş için yaklaşık 1 çorba kaşığı kullanarak kaşer tuzu serpin. Bunu kızartma tavamdaki rafa yapıyorum. Gevşek bir şekilde plastikle örtün ve buzdolabında 1 ila 2 gün ve servis yapmak için 4 ila 5 saat kadar bekletin.

Kızartmadan 1 ila 2 saat önce: Plastiği çıkarın ve kuşun etrafında biriken meyve sularını atın. 1 ila 2 saat sürecek oda sıcaklığına gelmesine izin verin. Kuştaki herhangi bir tuzu durulamaya gerek yoktur; her şey olması gerektiği gibi.

Servisten önce 2 1/2 ila 3 1/2 saat: Fırını en düşük seviyede bir rafla 450 ° F’ye ısıtın. Eğer hindiyi bir şeyle doldurmayı planlıyorsan, şimdi yap. Mutfak sicimleriyle veya etrafınızdaki diğer iplerle bacakları birbirine bağlarlar.

Soğanları yağ sıçratarak (baharat konusunda endişelenmeyin, tavadan toplarlar) ve hindiyi düzenlerler. Eritilmiş tereyağından 1 çorba kaşığı akçaağaç şurubu ve acılı ezmeyle küçük bir kasede karıştırın, pürüzsüz hale gelene kadar çırpın. Bunları fırçalayın – ya da ellerinizi kullanarak hindilerin her yerini kaplayın, geride bırakmayın. Dürüst olmak gerekirse, ipuçlarının yanmasını önlemek için kuşların altına kanatları sokmanız gerekiyor, asla başarılı bir şekilde yapmadığım bir şey var. Hindiyi örtmek isteyeceğiniz zaman yanınızda büyük bir folyo parçası bulundurun.

Hindiyi 25 ila 30 dakika kızartın, o zaman – bu çok önemlidir – fırın sıcaklığını 350 ° C’ye düşürün ve göğsün en kalın kısmındaki bir termometre 150 ila 155 okuyana kadar kuşu kızartmaya devam edin.

Isıyı düşürdüğünüzde, hindiyi, kalan erimiş tereyağının 1 ila 2 çorba kaşığı ile ve ardından, tereyağı bittiğinde, tavadan gelen meyve suları ile periyodik olarak bastırın.

Bu hindi oldukça hızlı kahverengileşecek ve oldukça karanlık olacak. Üzülmeyin, yanık tadı olmaz, ama devam edin ve dayanabildiğiniz kadar karanlık olunca folyoyu yerleştirin. Tavayı fırında birkaç kez çevirin ve pişirme işlemi için tavada soğanları bir kez çevirin. Folyoyu son 5 ila 10 dakikalık kızartma işleminden geçirin, böylece cilt tekrar cilalanır.

14 ila 16 kiloluk bir kuş toplam 2 ila 2 1/2 saat kavurma alır. Bir 19,5 kiloluk kuş bir zamanlar 3 saatten fazla sürdü. Etrafta başka yemekleri taşımak için fırın kapısını birkaç kez açıp kapatıyorsanız, pişirmenin daha uzun (30 dakikaya kadar) alacağını unutmayın.

Dinlen, oy ve hizmet et: Hindi oyma işleminden 15 ila 20 dakika önce oda sıcaklığında dinlensin, bu da konfor seviyenize bağlı olarak 20 veya daha fazla dakika tahmin etmeniz gerekir. Bu, meyve sularının kilitlenmesine ve hindilerin, 165 ° F’lik bir iç sıcaklığa taşınmasına izin verecektir. Dinlenme süresini, ihtiyaç duyan tarafları yeniden ısıtmak ve sos yapmak için kullanın (aşağıya bakınız).

Oyma talimatlarını yazmayacağım çünkü şahsen bir video izlemeden bunu yapamam. Bunu veya bunu veya telefonumu açarım (onları daha önce önizlemenizi ve sizin için çalışanı seçmenizi öneririm), duraklat düğmesine çok basın ve elimden gelenin en iyisini yapın. Hindiyi dilimlerken, bıçağınızın temiz kesimleri elde etmek için gerçekten çok keskin olduğundan emin olun. Gerçekten temiz kesimlerin ne yaptığını biliyor musun? İnsanları ne yaptığını bildiğini düşündür. (Kesinlikle yapmam.)

Siz hindi siz oyurken bolca meyve suyu dökecek. Bunları toplamak için elinizden gelenin en iyisini yapıyor musunuz (yakında kağıt havlular olsun, yapmaktan memnun olacaksınız), sonra sıcak ve baharatlı olarak servis etmeden önce üzerine dilimlenmiş hindi ve son bir tutam tuz ve biber serpin. Soğanları her yerine koyun ve servis tabağı ile servis yapın. Bunu tamamen salladın; Yapacağını biliyordum.

Notlar:

 • Hindi Alış: Miras veya mera yetiştirilen, onları bulabilirseniz çok daha iyi tadabilme eğilimindedir. Tahmini kişi başına 1 ila 1 1/2 pound; Alt menzili hedef alma eğilimindeyim çünkü artıkları sevmiyoruz ve çok fazla taraf var. Hindi donmuşsa, buzdolabında 2 ila 3 gün önce defrost. 5 liralık hindi başına yaklaşık 1 gün sürdüğünü söylüyorlar. Oda sıcaklığında çözemezsiniz; bu sadece güvenli değil.
 • Tuz: Diğer markalara göre ağırlık, özellikle bu miktarda önemli ölçüde değiştiğinden, sadece dikkat edilmesi gereken, bir bardakta 135 gramda yer alan Diamond marka koşer tuzu kullanıyorum. Morton markası = fincan başına 230 gram ve David’in = 288 gram’ı. Bu nedenle, hindi’nizi aşırı derecede tuzlamaktan kaçınmak için başka bir marka kullanıyorsanız, lütfen yarı yarıya veya yarı yarıya kullanın.
 • doneness: Hindi, göğsün en kalın kısmına yerleştirilmiş bir termometre (bu benim hedefim olmaya devam ediyor) 150F – 155F okuduğunda veya 165F’de uylukta okuduğunda yapılır, ancak göğsü kontrol etmeyi tercih ederim. Uyluklar daha küçüktür ve sıklıkla “yapılan” sıcaklığa daha erken vururlar, ancak birkaç ekstra derece daha bağışlayıcıdırlar. Kimse az pişmiş hindi göğsünü affetmez.
 • Lojistik: İşte size lojistik bir ipucu: Yeterince tarifleri açıklığa kavuşturacağını sanmıyorum: Hindi’nizi oymadan önce folyo ile hafifçe oturarak 20 ila 30 dakika dinlendirmek istiyorsunuz. Daha sonra oymak 15 ila 20 dakika alacak (önümde çok kötü olduğum için bir YouTube video eğitimini tutan bir arkadaşım vardı.) Bu size tekrar ısıtabileceğiniz 30 ila 45 dakika boş fırın süresi verir. En fazla ihtiyaçtan daha fazla olan taraflar. Tek, büyük, büyük olmayan bir fırınım var ve bu şekilde çalışmasını sağladım.
 • Ekstra maddeler: Bu – ve bunun birçok insan için tuhaf olduğunu biliyorum – ve ot ve sarımsaksız hindi. İsterseniz, her biri yarım çapraz dilimlenmiş 1 limon ve 1 kafa sarımsak ve hindi içerisinde bir tutam kekik, biberiye ve / veya adaçayı fırlatabilirsiniz. Bu hindiyi bunlardan hiçbiriyle yaptım ve bu hindiyi tüm bunlarla yaptım ve bence her iki yol için de mükemmel olduğunu bilmeni istiyorum. Hindi kokusu limon ve sarımsakla daha dinamik, ancak bence dilimlerin son lezzetinde büyük bir fark yaratmıyor, bu yüzden istediğiniz gibi ilerleyin.
 • tencere: Bu kızartma tavasını kullanıyorum.

Şimdi sos hakkında konuşalım. Bu benim çekirdek sos tarifi:

Çok Basit Sos
8 su bardağı hindi veya tavuk suyu (ya ev yapımı tavuk ya da Better Than Bouillon’in hindi üssünü kullanırım)
1/2 su bardağı tuzsuz tereyağı
2/3 su bardağı çok amaçlı un
2 yemek kaşığı kuru marsala veya elma sirkesi

Boş bir tencerede tereyağını eritin veya boşaltılmış kavurma kabınızı unu karıştırın. Bu karışımı orta ateşte pişirin, 3 dakika çırpın. Bir dakika daha pişirmek için marsala veya sirke ekleyin. Bir seferde az miktarda stok ekleyin, topaklanmaları önlemek için sürekli çırpın, sonra ara sıra çırparak kaynamaya getirin. Tuz ve karabiber serpin.

Bununla birlikte, buna yaklaşmanın üç yolu vardır. İlk, yukarıda, düz sos ve bu konuda stres yapmak istemeyen, hindi çıktığında ve kavisli olması gereken daha çılgınca bir zamana kadar beklemek istemeyen ve hatta daha erken yapmak isteyen insanlar için idealdir. gün içinde ve onu geri sar.

İkincisi daha geleneksel. Aynı formülü kullanıyorsunuz, ancak önce hindinizde toplanan damlamaları döktünüz. Ayrılmalarını sağlamak için bir bardağa (veya bunun gibi bir beher) koyun. Reçetede aynı miktarda yağ ile üstüne biriken yağları değiştirin ve eşit miktarda et suyuyla damlayın ve yazıldığı gibi devam edin.

Üçüncüsü biraz daha riskli, ama sadece bir kere yaşıyorsun, değil mi? Kızartma kabınızı iki ocak ocağının üzerine yerleştirin ve sıvıyı (yağ ve meyve sularının karışımı olan) kaynatın. Bir tutam kuru marsala ya da seçtiğiniz bir şarap ile sıkışmış parçaları gevşeterek, tavaya alçaltır. Sadece yağ kalıncaya kadar tüm meyve sularını kaynatın. Göz küresi – sadece 2-3 çorba kaşığı alabilir veya daha fazlasına sahip olabilirsiniz. 8 yemek kaşığı almak için yeterli tereyağı ekleyin. Unu ekleyin ve bu nedenle burada yoğun lezzetler elde ettiğiniz için, stokların yarısını su ile ikame etmek için, esasen onları yeniden sulandırmak için kullanabilirsiniz. Gerektiği gibi sezon ve çekirdek tarifi yapacağınız gibi pişirin.

About ClastroB

Check Also

Oyun Gecesi Atıştırmalığı Çıtır Patates

Bir atılımın eşiğinde olduğunuzu hissettiniz, ancak bunu nasıl yapacağınızdan emin değil misiniz? Bu son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir