Home / Özel Tarifler / Kızılcık Hint Turşusu

Kızılcık Hint Turşusu

Hiç birkaç hafta uzaklara gittin ve dondurucu kapısını açtıktan sonra öğrendin mi? İyi ben yaptım. Ve sana söyleyeyim, güzel değildi.

Seyahat etmeden önce, çünkü Anti-gaspillage (yemek atıklarına karşı), yarıya kadar tüketilmiş domatesli tart da dahil olmak üzere dondurulmuş dondurucuma ne kadar sıkıştıysam, evime geldiğimde kısmen kullanılmış tereyağı bloklarını hazır ve beklemenin iyi olacağını düşündüm. ve çeşitli kalan artıklar, sürekli olarak çok fazla ekmek alırken toplanan ekmeğin uçlarıdır. Geri döndüğümde, bu ekmek parçalarından birinin kapıda yakalandığını ve sızdırmazlığını kapalı tuttuğunu fark ettim.

İşin garibi, buzdolabı kapıları tamamen kapanmazsa bip sesi çıkarıyor, ancak dondurucu kapısı çalışmıyor. Yarım dondurulmuş, yarı çözülmüş (bunlardan sızan gloopy sıvısıyla), muhtemelen çözülmüş ve sonra donmuş ve kimliği tespit edilemeyen birkaçı, bir bummerdı.

Bildiğim bazı şeylerin gitmesi gerekiyordu – seyahatlerimden döndüğümde tekrar ısıtılabileceğinden emin olduğum – sosis, stok ve biraz küflenmiş yarı yenen bir domates turtası gibi. (Bir resmini paylaşmayacağım, ama iyi bir traş olması gerekiyormuş gibi görünüyordu.) Ama Şükran Günü için sakladığım birkaç değerli kızılcık torbası da vardı ve onlar tamamen çözülmediyse, Onları yeniden dondurmak (veya yapıp yapamayacağımı bilmek istemiyorum), bu yüzden hint turşusu yapmaya karar verdim….

Neyse ki, tüm şekerlenmiş ve kurutulmuş meyvelerim iyi durumdaydı ve dondurucumu temizlerken, mutfağımda sevinç uyandırmayan çekmecelerimden de biraz temizlik yaptım ve hepsini biraz baharatla pişirdim, bu keskin keskin çeşni yapmak için biraz bal, portakal suyu ve sirke.

(Sadece kuru meyvelerin içimde her zaman neşe uyandırdığına dair bir not. Ama on üç üzümlü ya da içinde iki kuru kayısı çekirdeği olan, biraz kırışmış selofan poşeti).

Sevincimi sizinle paylaşmak için, felaket büyüklüğündeki tarifimi makul bir tarifin üzerine çektim, ancak bunu iki katına, üçe katına veya dörte katlamaya davetlisiniz. Buzdolabında birkaç hafta tutacağım halde, aşırı yükü dondurucu poşetlerine sıkıca kapatıp tekrar doldurmaya başladım. CONGELATEUR. Ancak bir dahaki sefere şehir dışına çıktığımda, dondurucumun sıkıca kapatıldığından emin olacağım çünkü bunları kaybetmek için bir serseri olacağım.

Kurutulmuş meyve türü veya birleşimini kullanmaktan çekinmeyin. Tarihler, incir, kuru üzüm, kayısı, şekerlenmiş zencefil, kurutulmuş kiraz, kızılcık, ananas veya diğer sık ​​kullanılanlar işe yarar. (Tabii ki, eğer kullanıyorsanız, kuru üzümleri veya kurutulmuş yaban mersini veya vişneleri doğramaya gerek yoktur.) Karışımda doğranmış şekerlenmiş portakal veya limon kabuğunu da kullanabilirsiniz. onları çok ince doğradığınızdan emin olun (chutney’deki elma parçalarını beğenmezseniz), diğer elmaların yaptığı gibi bozulmazlar. Dondurulmuş kızılcık kullanıyorsanız, önceden eritmeye gerek yoktur. Sadece dondurulmuş olarak ekleyin ve tarif edildiği gibi pişirin. İlginç bir ilave de turşuyu çok küçük bir dal biberiye dalıyla pişirmek. Hint turşusuna otsu bir not verecek. Hint turşusu pişirildikten sonra çıkarın. Veya pişirme bitiminden hemen önce eklenen bir viski damlası (veya pastis gibi anason bazlı bir ruh) da güzel olabilir.

12 ons (340 g) Kızılcık, taze veya donmuş (donmuş kullanıyorsanız, kullanmadan önce buzunu çözmeniz gerekmez)

1 bardak (125g) doğranmış kurutulmuş meyve (başlığa bakınız)

1 Elmalı tart, soyulmuş, özlü ve ince doğranmış

2/3 sıkıca paketlenmiş (140g) açık kahverengi şeker

1/2 bardak (125ml) portakal suyu

6 yemek kaşığı (90ml) elma sirkesi, artı istenirse daha fazla

1 yemek kasigi bal

1/4 çay kaşığı tarçın

1/4 çay kaşığı kurutulmuş zencefil

1/8 çay kaşığı öğütülmüş karanfil

çimdik kırmızı şili gevreği

çimdik tuz

1. Tüm malzemeleri büyük bir tencerede karıştırın.

2. Orta-yüksek ateşte pişirin, sık sık karıştırarak, kızılcıklar doğup ayrılmaya ve suyunu salıvermeye başlayıncaya kadar elma parçaları pişirin. Zaman değişecek, ancak yaklaşık 10 dakika kadar sürecek.

3. Ateşten alın ve hint turşusu yeterince soğuduğunda, istenirse 1 (veya 2) yemek kaşığı ilave sirke tadın ve ekleyin.

servis: Hindi (Şükran Günü’nde veya başka bir tatilde) veya kümes hayvanları, domuz eti, kavrulmuş sebzeler ve hatta peynir ile servis yapın.

Depolama: Kullanıma hazır olana kadar kavanozlarda buzdolabında saklayın. Hint turşusu en az bir ay kalmalı. Altı aya kadar dondurulabilir. Bunu yapmak istiyorsanız, Ulusal Evde Gıda Muhafaza Merkezi web sitesinde kurallar bulabilirsiniz.

About ClastroB

Check Also

Unsuz Fıstık Ezmeli Çerez

Hazırlık zamanı10 dakika Pişirme Süresi13 Dakika Toplam zaman23 Dakika Malzemeler: 1 yemek kaşığı (5 g) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir