Home / Özel Tarifler / Kavrulmuş Elma Kızılcık Mısır Ekmeği Dolması

Kavrulmuş Elma Kızılcık Mısır Ekmeği Dolması

Şükran Günü’ndeki felsefem basit tutmaktır. Sade şık, sade uygun maliyetli ve sade kolay (çünkü hey, aşçı da günün tadını çıkarmak istiyor). Aşırı karmaşık veya pahalı hale getirmeden, süper basit tarifler almayı ve onları özel kılmak için bir şeyler eklemeyi severim. Bu Kavrulmuş Elma Kızılcık Mısır Ekmeği Dolması için, birkaç kutu taze ve lezzetli Şükran Günü garnitürüne basit bir kutu mısır ekmeği dolum karışımını dönüştürdüm. satın alınabilir malzemeler.

Kavrulmuş Elma Kızılcık Mısır Ekmeği Dolması

Kavrulmuş Elma Yaban Mersini Mısır Ekmeği ile dolu bir kap

Maliyetlerinizi Kontrol altında tutun

Temel malzemelerle basit tariflere sadık kalırken, Şükran Günü bütçemi kontrol altında tutmaya yardımcı olurken, bazen de cevizler gibi bütçemi kolayca bozabilecek birkaç özel bileşen eklemek istiyorum. ALDI’da alışveriş yapmak gerçekten günü kurtarıyor. Sadece 4-5 koridorda herşey Şükran günü akşam yemeğim için gerekli olan temel bilgileri ve ciddi anlamda makul fiyatlarla bazı meraklısı eğlenceli malzemeleri (onların şarap ve peynir seçimini gördünüz mü ??).

ALDI’nın sihrini nasıl işlediğini bilmiyorum, ancak fiyatları her zaman kalite veya standartlardan (tonlarca organik seçenek!) Ödün vermeden diğer ulusal zincirlerden önemli ölçüde düşük geliyor. Yalnız mısır ekmeği dolması karışımı, caddenin karşısındaki market zincirindeki marketteki jenerik markanın% 70’inden daha azdı. Bunun gibi tasarruflar artıyor hızlı, özellikle de büyük bir ziyafet pişirirken. Ve o cevizler gibi küçük lüks malzemeler eklemek için nasıl gücüm yetiyor. 🙂

Öyleyse, henüz almadıysanız, en yakın ALDI mağazasını bulmak için buraya tıklayın ve Şükran Günü menünüzü planlamadan önce biraz maliyet karşılaştırması yapın. Bu yıl sanatçısına bir kaç tane daha güzellik ekleyebilirsin! Ve bana nasıl çıktığını bilmeme izin ver! ALDI #wins’i diğer ALDI hayranları ile dinlemeyi ve paylaşmayı seviyorum. 🙂

Yukarıdan bir masada Şükran yan yemekler

Kısayollar Almak Tamam

Şükran Günü’nde her şeyi sıfırdan yapmamak% 100 tamam. Yaptığım altı yardım eli ve çoklu fırınlar, benim yaptığım lüksler yoksa, yapmak neredeyse imkansız. değil var. Kutulu doldurma karışımı, tüm avantajım için kullanmak istediğim bir kısayol. Bunların hepsi, ekmeğe zaten ekleyeceğim kurutulmuş ekmek, baharat ve bulyondan başka bir şey değil, bu yüzden her şey bitti ve gitmeye hazırım. Ama yine de özel olmasını istiyorum.

Doldurma Karışımı Nasıl Süsle

69 sentlik bir kutu dolma karışımını bir milyon dolar gibi görünüp tadına sokmanın birçok yolu var, ama bugün yaptığım şey şu:

 • Taze soğan ve kereviz kullanın. İçinizdeki renk ve dokudan bahsetmeden, doldurma işleminizdeki “eteğe” LOT lezzet katacak iki süper ucuz içerik.
 • Kavrulmuş elma ve kızılcık. Hiçbir şey elma ve kızılcık gibi düşemez. Onları fırında kızartmak, ilk önce kızılcıkları yumuşatır ve doğal elma-suyuna neden olan turta tatlarını tatlandırır, tatlı elmalar ve esmer şekerden biraz yardım alarak.
 • Cevizler. Pecans, bu Kavrulmuş Elma Yaban Mersini Mısır Ekmeği Dolmasını üstünden alan lüks bir parça.

Bu Mısır ekmeği dolmasını devam ettirebilir miyim?

Kesinlikle! Günün Şükran Günü yemeği için her şeyi pişirmek neredeyse imkansız olduğundan, bu Kavrulmuş Elma Yaban Mersini Mısır Ekmeği Dolması tamamen veya kısmen bir gün önce yapılabilir. İşte birkaç seçenek:

 • Elmalar ve Kızılcıkları kızartın ve bir gün önce kereviz ve soğanı doğrayın. Kerevizi ve soğanı sote edin ve tarifin geri kalanını (5-10 dakika) bir araya getirin.
 • Reçetenin tamamını bir gün önce alın, örtün ve bir gece boyunca soğutun. Ertesi gün kapalı bir güveç kabında, yaklaşık 40 dakika boyunca 350ºF’de veya iç sıcaklık en az 165 untilF’ye ulaşana kadar fırında tekrar ısıtın.
Kavrulmuş elma kızılcık mısır ekmeği arka planda diğer yemekler ile bir Şükran günü masada doldurma

Kavrulmuş Elma Kızılcık Mısır Ekmeği Dolması

Basit bir kutu mısır ekmeği doldurma karışımına eklenen birkaç taze bileşen bu canlı ve lezzetli Şükran günü garnitürünü yapar.

porsiyon: 8 1 bardak

 • 12 oz. taze kızılcık ($ 1.09)
 • 2 elmalar* ($ 0.50)
 • 2 yemek kaşığı Fırıncı Köşesi Esmer Şeker ($ 0.08)
 • 1/4 tk tuz ($ 0.01)
 • 4 yemek kaşığı Kırsal Kremalı Tuzlu Tereyağı ($ 0,39)
 • 1 sarı soğan ($ 0.28)
 • 3 pirzola kereviz ($ 0,37)
 • 3 bardaklar Su ($ 0.00)
 • 2 6 oz. kutuları Şef’in dolabı Mısır ekmeği doldurma karışımı (1,38 $)
 • 1/2 Fincan Güney Korusu Pekan Yarımları ($ 1,76 **)
 • Fırını önceden ısıtın 400ºF. Elmaları çekirdeklendirin ve doğrayın. Elmaları, kızılcıkları, kahverengi şekeri ve tuzu büyük bir fırın kabına ekleyin. Elmalar ve kızılcıklar eşit şekilde kaplanana kadar karıştırın. Fırına aktarın ve 20 dakika kızartın. Elmaları ve kızılcıkları karıştırın, fırına geri koyun ve 10-15 dakika daha pişirin ya da kızılcıklar patlayıp buruşmuş gibi görününceye kadar kızartın.
 • Bu arada, kereviz ve soğanı doğrayın. Tereyağı, kereviz ve soğanı geniş bir tencereye ekleyin. Orta ateşte yaklaşık 5 dakika veya soğan yumuşak ve yarı şeffaf olana kadar sote edin. Cevizleri doğrayın.
 • Kereviz ve soğanla birlikte tencereye 3 bardak su ekleyin, üstüne bir kapak yerleştirin, ısıyı en yükseğe çevirin ve suyu kaynatın. Kaynadıktan sonra, mısır ekmeği doldurma karışımını ekleyin ve birleştirmek için kısa bir süre karıştırın. Isıyı kapatın, kapağı üstüne yerleştirin ve sıvının emilmesi için salmastranın 5 dakika dinlenmesini sağlayın.
 • Doldurma dinlendirildikten sonra, kavrulmuş elmaları ve kızılcıkları ve doğranmış cevizleri ekleyin. Onları doldurmaya sok. Hemen servis yapın veya bir fırın tepsisine aktarın ve en üst çıtır çıtır yapmak için 350ºF’de yaklaşık 15 dakika pişirin.
Şükran Günü yemeği tabağı

Nasıl Kavrulmuş Elma Kızılcık Cornbread Doldurma – Adım Fotoğraflar Adım

Kıyma elmalar, kızılcıklar ve pişirme kabında kahverengi şeker

Fırını önceden ısıtın 400ºF. İki elmayı çekirdekle doğrayın. Elmaları ekleyin, 12 oz. kızılcık, 2 yemek kaşığı kahverengi şeker ve büyük bir fırın kabına 1/4 çay kaşığı tuz. Elmalar ve kızılcıklar eşit şekilde kaplanana kadar karıştırın.

Kavrulmuş elma ve kızılcık pişirme çanağı içinde

Elmaları ve kızılcıkları ısıtılmış fırında 20 dakika kızartın, sonra karıştırın. Elmaları ve kızılcıkları fırına geri koyun ve 10-15 dakika daha pişirin ya da bütün kızılcıklar patlayana ve kırışmış görününceye kadar kızartın.

Doğranmış soğan ve kereviz

Bu arada, üç kereviz kaburga ve bir sarı soğanı doğrayın.

Doğranmış cevizler

1/2 bardak cevizleri doğrayın.

Sote soğan ve kereviz ile tencereye su dökülür

Doğranmış soğanı ve kerevizi 4 yemek kaşığı tereyağ ile geniş bir tencereye ekleyin. Yaklaşık beş dakika sote edin ya da soğan yumuşak ve yarı şeffaf olana kadar kavrulur. Tencereye 3 bardak su ekleyin. Üstüne bir kapak yerleştirin, ısıyı en yükseğe çevirin ve suyu kaynatın.

Mısır ekmeği dolması karışımı kaynar su kabına dökülüyor

Kaynadıktan sonra iki adet 6 oz ekleyin. Mısır ekmeği doldurma kutuları karışımı. Birleştirmek için kısa bir süre karıştırınız, sonra ısıyı kapatınız, kapağı üstüne yerleştiriniz ve yaklaşık 5 dakika dinlendiriniz, böylece ekmek sıvıyı emebilir.

Kavrulmuş elma ve kızılcık doldurma kabına katlanıyor

Közlenmiş elmaları ve kızılcıkları ve doğranmış cevizleri mısır ekmeğine doldurun.

Bitmiş kavrulmuş elma yaban mersini Mısır ekmeği tencerede doldurma

Ya Kavrulmuş Elma Yaban Mersini Mısır Ekmeği Dolması’nı servis edin ya da güveç çanağına aktarın ve en üstte çıtır çıtır yapmak için 350ºF’de yaklaşık 15 dakika pişirin!

Kavrulmuş elma kızılcık mısır ekmeği yan görünüm tencerede doldurma

About ClastroB

Check Also

Unsuz Fıstık Ezmeli Çerez

Hazırlık zamanı10 dakika Pişirme Süresi13 Dakika Toplam zaman23 Dakika Malzemeler: 1 yemek kaşığı (5 g) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir