Home / Hakkımızda

Hakkımızda

Selam, ben yeni mutfak arkadaşınız

Ben bir yemek aşığıyım. Bilim ve sanatın ve yemek yaparken bir araya gelme şekillerini seviyorum. Yaratmayı, problem çözmeyi ve yeni şeyler öğrenmeyi seviyorum. Profesyonel bir şef veya finansal uzman değilim, ancak deneyimlerimi yaparak ve paylaşarak öğrenmeyi seviyorum.

İşte Benim Hikayem


Yemek yapıp bunu insanlarla paylaşmaya hayat mücadelesini kaybediyormuş gibi hissettim bir dönemde başladım. Üniversiteden mezun olmuştum, öğrenci kredilerimi geri ödemeye başlamıştım, ancak düşük ücretli bir işte çalışıyordum ve zorlukla başardım. Tüm harcamalarımı zaten bütçemden kesmiştim, bu yüzden kesilecek tek yer yemekdi. Hergün ramen noodle yemek istemeyen biriyseniz, kesilebilecek küçük köşeler olup olmadığını görmek için yemeğe harcadığım her kuruşa bakmaya başladım. Ve işte o zaman her şey değişmeye başladı.

Gıda masraflarımı takip etmenin basit bir hareketi dönüştürücü oldu. Önümdeki tüm verilerle paramın nerede boşa harcandığını ve en çok nereden tassarruf edebileceğimi görebildim. Yemek ve market listelerimi bütçe dostu ürünler etrafında planlamaya ve bütçe idüşmanı ürünlerden kaçınmaya başladım. Daha az harcama yaparken yeni tarifler denemeye, yeni yiyecekler keşfetmeye ve midemi tatmin etmenin yeni yollarını bulmaya başladım. Ve bu, infokeys’in doğduğu zamandı.

Hiç kimsenin blogu göreceğini düşünmemiştim, ancak eğlenceli bir proje olacaktı, tariflerimi ve ilerlememi kaydetmek için harika bir yoldu. O zaman bilmediğim şey, başka kaç kişinin aynı bütçe sorunlarıyla uğraştığı ve temel pişirme becerilerini öğrenmek için daha kaç kişinin ihtiyaç duyduğuydı. Bu iki şeyin büyüklüğünü farkettiğimde, İnfokeys sadece bir hobi olmayı bıraktı ve görevim oldu.

İnfokey uzun zamandır ayakta durmayı başarmış ve büyümesi asla durmamıştır! Blogu başlattığımdan beri, ikinci dereceden okula geri döndüm, bir yemek kitabı yayımladım. Hayatın bu kadar şaşırtıcı olabileceğini asla hayal edemezdim. Her gün yaratıcılığımı başkalarının yaşamları üzerinde olumlu bir etki yaratacak şekilde kullanma fırsatı bulduğum için şükrediyorum.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.