Home / Kesinlikle Deneyin / Gevrek Lahana Çorbası

Gevrek Lahana Çorbası

Bu çorbayı seçici yiyiciler düşünerek hayal ettim ve seçici yiyicilerin nasıl olduğumu düşündüğünü biliyorum. Ben birim. (Şşş, kimseye söyleme. Çok uzun süre gizli tutmayı başardım.)

neye ihtiyacın var

İlk yemek kitabımda çorba tarifleri yok çünkü kendimi bir çorba insanı olarak görmedim, bu kimliğimi kestiriyor gibi görünmesine rağmen gerçekten de çorba iç karartıcı monoton buldum. Her kaşık dolusu eskisi gibi olmalı mı? Bir kase ömür boyu sürdü. Ama ikinci yemek kitabım (ve üçüncü çocuğum, o şeyi yazmaya başlasam bile, heh) büyük bir tane var çünkü nihayet beni ilgilendiren çorbanın nasıl yapılacağını öğrendim: tertibat. Benim için, bir çorba basit olduğunda, bu biter. Salata barımı seçeneklerine bayılırım ve yediğim gibi daha çok şey ekleyebilmeyi seviyorum, bu yüzden iki kaşık dolusu aynı değil. Bu teknik ailemdeki her çeşit seçkin yiyici ile işe yaradı – pürüzsüz çorbaları sevmeyen bir koca, pastırma varsa en çok şey yemeye ikna edilebilen bir oğul ve yaklaşık olarak hiçbir şey yiyen bir kız lahana cipslerinin kaselerini yıktığı ve pastırmadan sonra herhangi bir pişmanlık düzeyi sormadan veya ifade etmeden pastırmayı tabağınızdan çaldığı bilinmektedir. (O bir kedi. Bir kedinin doğumunu yaptım.) (Geçici olarak bir örümcek olmasına rağmen.)

doğranmış patates
Eğer kullanıyorsanız, pancetta gevrek
damlamalarda soğan ve sarımsak pişirin
patates ekleyin ve yumuşayana kadar pişirin
Pürüzsüz olana kadar karıştır
tatmak için peynir ekleyin

Bu çorba, bazı patatesler için fasulyeyi değiştiren, hafif pişmiş bir fırında patates çorbası olarak başladı, ancak bana sorarsanız, bundan daha ilginç. Mükemmel rahat bir solo ama biraz ekşi krema, parmesan, pancetta ve gevrek lahana koyduğunuzda, eğlenceli mi? Evet, sadece çorba eğlence denir. Pancetta atlayarak vejetaryen yapabilirsiniz ve parmesan ve kremayı atlayarak vegan (bir sıkma limon kullanırım), ama daha da önemlisi, ne kadar hızlı yaparsan yapmalısın. Fasülye batırmıyoruz, hisse senedi üretmiyoruz, burada değil, bu sefer değil. Bu 40 dakikalık bir çorba ve şu anda kesinlikle mükemmel.

bu arada, kalenizi gevrekleyin
çıtır lahana
harmanlanmış, istediğiniz gibi düzeltin
bazı tertibatlar

Günaydın Amerika: Ne? Evet, hiç önemli değil! Ginger Zee’nin aşçılık kulübüne davet etmek için davet edilmiştim, burada (gerçekten sevimli) çocuklarını ve kocasını makarna takıntılı kötülerinden kurtarmaya çalışıyordu. Bu tarifi ve başka bir çocuğun favorisini göstermek için evine geldim, Her Gün Smitten Kitchen’dan Pizza Fasulyesi ve çocuklar ve kocası hepsini yedi. (Eve geldim ve “Ayağa kalk, aile” gibiydim.) Yarın (10/30 Çarşamba) sabah saat 8: 45’te ET’de sabah saat 08: 00’de gösteriyi izleyerek beni kesen büyük haberleri yasaklayarak izleyebilirsiniz. (Güncelleme: Gerçekten de, bazı haberler – Kaliforniya’daki kötüleşen yangınlar – kesimi çarptı. Yeni bir hava tarihi olduğunda size bir destek vereceğim. Lütfen, orada güvende olun.) online izle, buraya ekleyeceğim.

SK üzerinde Instagram’ı takip ediyor musun? Her birkaç Cuma, (ideal olarak, her biri, ama bazen hayat yolunda gider) Arşivden bir tarifin Live Story demolarını yapıyorum. Geçen hafta, elma şarabı karamelleri, fıstık ezmesi kapları satın almamış en iyi Cadılar bayramı şekeri. 11/8 Cuma günü bir hafta? Ne pişirdiğime emin değilim, ama sıcak ve rahat bir şey olacak.

gevrek lahana ile beyaz fasulye çorbası

About ClastroB

Check Also

Oyun Gecesi Atıştırmalığı Çıtır Patates

Bir atılımın eşiğinde olduğunuzu hissettiniz, ancak bunu nasıl yapacağınızdan emin değil misiniz? Bu son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir